SENARAI NAMA YANG MEMPEROLEHI PROJEK PENSWASTAAN

KUALA LUMPUR 20 Jun – Berikut ialah senarai nama mereka yang mendapat kelulusan prinsip projek penswastaan yang dikeluarkan oleh ibupejabat UMNO di sini hari ini. Susunan senarai adalah mengikut nama pemegang saham utama, syarikat pengambilalih atau syarikat konsortium.

1. Tan Sri Datuk Mohd Salleh Sulong, Datuk Maznah Jalil, Hishammudin Kadir – Konsortium Gadek- Perspec Sdn Bhd (Perspec Prime Sdn Bhd) – Lebuhraya Lembah Kelang Selatan (SKVE).

2. Datuk Abdul Kalid Ahmad, Datuk Ahmad Nazri Abdullah, Datuk Kadir Jasin, Mohd Nor Mutalib, Anak Syarikat SEDC Perak – SILEX Sdn Bhd (Teras Cemara – MRCB dan Perak Corporation Bhd – Anak Syarikat SEDC Perak) – Lebuhraya Ipoh – Lumut.

3. Anak Syarikat PNB, Tan Sri Halim Saad, Datuk Nik Hussin Abd Rahman – Projek Lebuhraya Timur Sdn Bhd (MMC – Anak Syarikat PNB, UEM, MTD-Seleksi) – Lebuhraya Pantai Timur.

4. Tan Sri Chan Ah Chye, Datin Thong Nyok Choo, Ahmad Johan, Chan Cheong Hoo, Mohd Alkaf Mohd Kahar, Anak Syarikat SEDC Perak, Anak Syarikat Negeri Selangor – Konsortium LPB Sdn Bhd (Talam Corporation Berhad, Larut Corporation Berhad, Perak Corporation Berhad – Anak Syarikat SEDC Perak, Kumpulan Darul Ehsan Berhad – Anak Syarikat Kerajaan Negeri Selangor) – Lebuhraya Pantai Barat Dari Taiping ke Banting.

5. Datuk Ghazali Khalid, Dr Norzan Mohd Yusof, Tan Sri Wan Abd Rahman Wan Yaakob, Tengku Datuk Zainal Adlin Tengku Mahmud – LeKLAS Sdn Bhd (MGIC Berhad, Ribuan Kerjaya Sdn Bhd, Gabungan Delima Sdn Bhd, Disitu Holding Sdn Bhd) – Lebuhraya Kuala Lumpur-Rawang.

6. Datuk Mustaffa Kamal Hj Abu Bakar, Datuk Lin Yun Ling, Wan Lokman Wan Ibrahim – Madang Permai Sdn Bhd, (MKN Kencana Sdn Bhd, Gamuda Bhd, Darma Dedikasi Sdn Bhd) – Lebuhraya Bertingkat Kuala Lumpur.

7. PNB, Kumpulan Wang Simpanan Pekerja, Tan Sri Khalid Ibrahim – Kumpulan Guthrie Bhd – Lebuhraya Shah Alam-Kuang.

8. Datuk Nik Hussin Nik Abdul Rahman, Nik Fauziah Nik Hussin, Mohd Pauzi Abd Hamid – Konsortium Alloy Consolidated Sdn Bhd, Puncak Sabit Sdn Bhd, Nikvest Sdn Bhd) – Lebuhraya Koridor Pandan.

9. Datuk Wan Puteh Wan Mohd Saman, Tan Sri Dr Abdul Hamid Pawanteh, Dr Uzir Abdul Malik – Konsortium Alam Ria Sdn Bhd (Anekawal Sdn Bhd, Eaglegray Sdn Bhd, Bidang Jaya Sdn Bhd) – Lebuhraya Muar-Tangkak-Segamat.

10. Tan Sri Dr Abdullah Abdul Rahman, Zaini Ismail, Dr Low Wan Loy, Mohd Zaini Amra – Konsortium Syuhada, Makmur Ria Sdn Bhd (Bumihiway Sdn Bhd, Syuhada Makmur Sdn Bhd) – Lebuhraya Gemas-Pasir Gudang-Johor Bahru.

11. Datuk Hamdan Mohamad, Ahmad Zahdi Jamil, Anak Syarikat Kerajaan Johor – Konsortium KPRJ Rancak Bistari (Kumpulan Pasarana Rakyat Johor (KPRJ) – Anak Syarikat Kerajaan Johor, Rancak Bistari Sdn Bhd) – Lebuhraya Senai-Johor Perdana-Desaru.

12. Datuk Ahmad Ismail, Datuk Anuar Othman, Datuk Ahmad Faud Md Ali, Goh Choon Ann, Chong Chee Huat – Konsortium Peninsula Metro-Works Sdn Bhd (Nadi Senadung Sdn Bhd, Kumpulan Pinang Sdn Bhd, Setegap Berhad) – Lebuhraya Jalan Lingkaran Luar Pulau Pinang.

13. Tan Sri Jeffrey Cheah Fook Ling, Tan Sri Muhd Yusuff Muhd Yunus, Hussaini Abdul Karim – SPEKTRA Sdn Bhd, (Sun Way City Bhd, Varia Mentari Sdn Bhd) – Lebuhraya KL Transit Route.

14. Datuk Wan Adli Ibrahim, Datuk Yahya Jalil, Tan Sri Datuk Mohd Salleh Sulong – Konsortium Detik Nagasari (Detik Nagasari Sdn Bhd. Ibex Corporation Sdn Bhd, DRB) – Jambatan Menggantikan Tambak Johor.

15. Datuk Abdul Ghani Yusof, Dualim bin Yusoff – Danau Hijau Sdn Bhd – Penswastaan Pembangunan Semula Stadium TPCA di Lot 5, Jalan Raja Muda Abdul Aziz dan Pembangunan Tanah Majlis Sukan Negara (MSN) di Lot 1699 Jalan Pandan, Kuala Lumpur.

16. Lembaga Tabung Haji – Lembaga Tabung Haji – Kompleks Kementerian Kewangan Likas, Sabah.

17. Puan Zubaidah Bunyamin, Hamzah b. Zainuddin, Dr Abdullah Sepien – Prousaha Sdn Bhd – Pembangunan Tanah Kastam dan Eksais DiRaja di Tampoi dan Larkin, Johor Bahru.

18. Datuk Amin Shah Omar Shah, Azlan Shah Omar Shah, Faridah Omar Shah, Koperasi Serbaguna Jelutong – Konsortium Penang Shipbuilding & Construction Sdn Bhd – Koperasi Serbaguna Jelutong Pulau Pinang – Pembangunan Tanah Kastam dan Eksais DiRaja di Bukit Gelugor, Seberang Perai dan Seberang Perai Tengah.

19. Syed Abu Husin Hafiz Syed Fasal, Azmir Hanapiah – ZAQ Development Sdn Bhd – Pembangunan Tanah MARA di Jalan Enggang, Kuala Lumpur.

20. Hj Ramli Ahmad, Abdullah Masod, Raja Nur Laili Raja Mokhtar – Halaman Ilmu Sdn Bhd – Pembangunan Tanah MARA di Persiaran Gurney, Kuala Lumpur.

21. Datuk Lim Gait Tong, Datuk Hj Iqbal Hj Mohd, Kuppa Pitchai Rawther, Zainol Abidin Datuk Hj Salleh – Farlim Group (M) Berhad – Pembinaan Maktab Kerjasama Malaysia.

22. Datuk Razali Abdul Rahman, Datuk Che Mohd Annuar Che Mohd Senawi, Wong Kang Hwee – Landmarks Engineering & Development Sdn Bhd – Pembinaan Kediaman Rasmi Ketua Perwakilan dan Canseri Tambahan di Singapura dan Bangunan Pesuruhjaya Tinggi di Ottawa, Kanada.

23. Anak Syarikat PNB – Percon Corporation Sdn Bhd – Pembinaan Kedutaan Besar Malaysia di Washington DC, Amerika Syarikat.

24. Koperasi Polis Diraja Malaysia – Koperasi Polis Diraja Malaysia Bhd – Pembinaan Balai Polis Batu 3, Shah Alam, Selangor.

25. Dr Umi Kalsum Mohd Nor, Nor Aida Khalil, Dimensi Tuah Sdn Bhd -Kompleks Jabatan Imigresen Johor Baharu.

26. Lembaga Tabung Haji, TH Universal Sdn Bhd (Anak syarikat Tabung Haji) – Kompleks Ibupejabat Polis Daerah Ipoh, Perak.

27. Zainalabedin Othman, Norsehan Abu Bakar – Konsortium JH Management Services Sdn Bhd, YPJ Development Sdn Bhd (Anak Syarikat Negeri Johor) – Pembinaan semula ibupejabat polis kontinjen Johor.

28. Menteri Kewangan Diperbadankan – Uda Holding Sdn Bhd – Pembangunan Tanah Rizab polis Jalan Tun H.S. Lee.

29 Azmi Mohamad, Lin Thean Seng, Sarban Singh s/o Bachan Singh – KP Jurumurni Sdn Bhd – Pembangunan Tanah FAMA di Kelana Jaya, Selangor dan Larkin, Johor Baharu.

30. Jamal Abdul Nasir Ghazali, Mohd Hussain Ariffin – Wadah Utama Sdn Bhd – Pembinaan Kondotel di atas Lot 1278-1282 Port Dickson.

31. Tengku Tan Sri Datuk Ahmad Rithaudeen b. Tengku Ismail, Ir. Heng Aik Koon, Ng. Teik Guan – Kaslan Development Sdn Bhd (HMS Resources Sdn Bhd dan LTAT) – Pembangunan Tanah Kastam Dan Eksais Diraja di Lembah Kelang.

32. Datin Dr Kalsom Ismail, Mohd Najeb Ali – Summax Corporation Sdn Bhd – Pembangunan Semula Tapak Rizab Pendidikan di Taman Setiawangsa.

33. Datuk Bahari Ali, Lim Poh Ho, Arsam Darmis – Sejati Avenue Sdn Bhd – Pembangunan semula tapak Sekolah Perempuan Seri Puteri, Kuala Lumpur.

34. Datuk Ahmad Johan, Muhamad Nong – Strategic Crest Sdn Bhd. (PJS Industries Sdn Bhd – Pembangunan Asrama Universiti Putra Malaysia.

35. Permodalan Kedah Bhd, Musa Sheikh Fadzir, Harun Hj. Faudzar, Omar Hj Faudzar – Lembah Sintok Devt Corp. (Permodalan Kedah Bhd, Maju Mahsuri Sdn Bhd) Aseania Holdings Sdn Bhd – Pembangunan Asrama Universiti Utara Malaysia.

36. Ahmad Effendy Abu Bakar, Kamshah Abu Bakar, Bernard Foo Kum Chuen, Hj Bahrin Ayub, Hj Tahrin Ayub – Alumni UKM – Pandan Mulia Devt. Sdn Bhd, Kausar Corp Sdn Bhd – Pembangunan Asrama Universiti Kebangsaan Malaysia.

37. Datuk Bujang Bagong, Syed Zain Alkudcy Syed Mahmood, Ismail Shafie, Seow Yong Chin – Cygal Bhd (Superior Circles Sdn Bhd, Omega Nominees (Tempatan) Syed Zain Alkudcy Syed Mahmood – Pembangunan Kampus Universiti Teknologi Skudai.

38. Zarina Hashim, Mustapha Md Jusoh, Ooi Teng Kok – Ratus Vista Sdn Bhd (Menara Hidayat Sdn Bhd, Syabas Awansari Sdn Bhd) – Pembangunan Semula Tapak Sekolah Rendah dan Sekolah Menengah Khir Johari dan Sekolah Menengah Bandar Sungai Petani, Kedah.

39. LTAT – Boustead Holdings Bhd (Lembaga Tabung Angkatan Tentera) – Kerjasama Antara Boustead Holdings Bhd dengan Univesiti Malaya Untuk Penanaman Kelapa Sawit.

40. Datuk Megat Najmuddin bin Datuk Seri Megat Khas, Tan Sri Datuk Ahmad Farouk Ishak – Syarikat Dermaga Suasa Sdn Bhd. – Penswastaan Pembangunan Tanah Lembaga Pelabuhan Kelang.

41. Abdul Latif bin Hashim, Yeow Siew Wah – Konsortium LGG Sdn Bhd (Life Development Sdn Bhd, Goldencolt (M) Sdn Bhd) – Pembangunan Tanah Suruhanjaya Pelabuhan Pulau Pinang.

42. Harun Hj Faudzar, Omar Hj Faudzar – Fadason Holdings Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan Tanah DBKL Lot 9016 dan 9017 Mukim Batu, Kuala Lumpur.

43. Datuk Ridzuan Abdul Hamid, Yap Swan Chee, Shaib Md Elah – Mega Legacy Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan Semula Tapak Rumah Panjang DBKL Jinjang Utara, Kuala Lumpur.

44. Abdul Halim Abdul Rahman, Roslan Abdul Rahman, Abdullah Mahmad – Tongkat Jaya Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan Semula Tanah DBKL Lot 24207 – 24210 Mukim Petaling, Kuala Lumpur.

45. Tan Sri Ahmad Mohd Yusof, Datuk Mohd Razali Abdul Rahman – Titian Aspirasi Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan Semula Tapak Kuarters Kerajaan di Lot 3983 Jalan Ampang Kiri Kuala Lumpur.

46. Supek Yusof, Roshita Ahmad Stalin, Faizal Ahmad Stalin – Pribena Construction Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan Semula Tanah Perkuburan di Jalan Lapangan Terbang, Jalan Loke Yew dan Jalan Sungai Besi, Kuala Lumpur

47. Hong Lee Pee, Lim Miau Yong, Wan Mohd Adlil Wan Daud, Datuk Dr Jaafar Ahmad – EPN Sdn Bhd (Pilecon Development Sdn Bhd., Casa Armas Sdn Bhd) – Cadangan Pembinaan Elevated Pedestrian Network di Bandaraya Kuala Lumpur.

48. Engku Affandi Sulaiman, Zakaria Salleh – Monumental Properties Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan Tanah DBKL di Bt 3 1/4, Jalan Kelang Lama, Kuala Lumpur.

49. Onn Abdul Aziz, Raja Kamaruzzaman – Israk Jaya Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan Tanah DBKL di Lot 2 dan Lot 3 Seksyen 94, Jalan Syed Putra, Kuala Lumpur.

50. Muhd Shafiee Mat Ali, Datuk Tan Liu Beeng – Milek Perusahaan Sdn Bhd – Cadangan Pembangunan di Lot 5252, 24344, 24680 Kg Seri Malaysia Baru, Kg Melayu dan Kg Muhibbah, Sungai Besi, Kuala Lumpur.

51. Dr Zaharuddin Alias, Norzan Abdullah – Panoramic Benefit Sdn Bhd – Pembangunan Semula Tapak Hentian Bas Putra.

52. Hj Abdullah Md Ali, Abdullah Ali – Maju Selantar Sdn Bhd – Pembangunan Semula Kuarters Kerajaan di Lot 65, Jalan U-Thant dan Lot 66, Jalan Ampang, Kuala Lumpur.

53. Wan Ismail Wan Nik, Abdul Aziz Tahir – KL City Bazar Sdn Bhd (Dulu dikenali sebagai Nikmat Mahir Sdn Bhd) – Pembangunan Semula Pasar Chow Kit, Kuala Lumpur.

54. Tan Sri Vincent Tan, Datuk Wan Adli Wan Ibrahim, Tan Wee Giap – Wangsa Sejati Sdn Bhd – Pembangunan Semula Kolam Renang Weld, Kuala Lumpur.

55. Datuk Ahmad Zahid Hamidi, Dr Tajuddin Hj Mohd Jali, Bahrin Ayub, Wong Boong Loong – Pantai Dalam Sdn Bhd – Pembangunan Semula Kg Haji Abdullah Hukum, Kuala Lumpur.

56. Datuk Abdul Ghani Yusof, Mohd Kamil Jamil, Datuk Lee Lam Thye – Warisan Tradisi Sdn Bhd – Pembangunan Semula Tapak Kuarters DBKL Cheras, Kuala Lumpur.

57. Jen (B) Tan Sri Yaakob Mohd Zain, Tun Ghafar Baba, Asnida Tun Daim – Cochrane Indah Sdn Bhd (Progresif Setia Sdn Bhd/Konsortium Super Vision City/Citra Integrasi Sdn Bhd) – Pembangunan Semula Kuarters Kerajaan Jalan Peel dan Jalan Cochrane.

58. Datuk Khalil Akasah, Datin Rahimah Wan Ahmad – Asie Sdn Bhd – Pembangunan Tanah di Persimpangan Jalan Pahang/Jalan Tun Razak (Projek Taman Sari).

59. Anak Syarikat Lembaga Tabung Haji – TH Properties Sdn Bhd – Pembangunan Tanah Lot 218,302,304, 247 di Jalan Pahang, Mukim Setapak, Kuala Lumpur.

60. Anak Syarikat TNB – TTDI Sdn Bhd – Pembangunan Lot 1560, 920 dan 3, Damansara, Kuala Lumpur.

61. Haji Johari Abu Bakar, Mohd Shariff Abdul Hamid – Barb Holdings Sdn Bhd – Pembangunan Tanah Lot 5631, Jalan Sekilau, Batu 3 1/2, Cheras, Kuala Lumpur.

62. Datuk Ezat Emir, Datuk Anuar Othman – Forever Fresh Coolstore Technology Sdn Bhd – Penswastaan Pembinaan Kompleks Dingin Beku, Pasar Borong, Selayang.

63. Datuk Mohd Ramzan Ibrahim, LTAT, Datuk Mohamed Ikbal – Warisan Pinang Sdn Bhd (Citi Intergrated Sdn Bhd Lembaga Tabung Angkatan Tentera (LTAT Iqrah Holdings Sdn Bhd) – Penswastaan Pembinaan Kompleks Tentera Darat, Bukit Gedong Pulau Pinang.

64. Datuk Nik Ibrahim Nik Mahmood, LTAT, Baharin Ayob – Konsortium Jendela Hikmat Sdn Bhd – Penswastaan Kompleks Markas 1 Division di Muara Tuang dan Kem 4 Renjer Diraja, Sarawak.

65. Datin Rozana Tan Sri Datuk Haji Redzuan, LTAT, Anak Syarikat Kerajaan negeri Johor – Himpun Bersatu Sdn Bhd/LTAT/Kumpulan Prasarana Rakyat Johor – Penswastaan Tapak Majidee, Johor.

66. Zubaidah Bunyamin dan Azizi Hisham Bunyamin – Farizar Sdn Bhd – Penswastaan Pembinaan Rumah-rumah Bujang, TUDM Subang.

67. Datuk Mohd Ramzan Ibrahim, Koperasi ATM Berhad dan Yayasan Guru Malaysia Berhad – Cherating Metropolitan Sdn Bhd. (Citi Integrated Sdn Bhd, Koperasi ATM Berhad, Yayasan Guru Malaysia Berhad) – Pembangunan Semula Tanah Tapak Lapang Sasar Di Sungai Dua, Pulau Pinang.

68. Raja Ropiaah Raja Abdullah, Mohd Mokhlis Abd Jalil dan Anak Syarikat Negeri Selangor – Awan Megah Sdn Bhd – Penswastaan pembinaan Kompleks Pusat Pengajian Pertahanan Nasional (PUSPAHANAS), Templer Park Selangor.

69. Tan Hock Keng, Hong Lee Pee, Datin Mahyon Haji Idris, Chong Kok Keong, Dr Nordin Ahmad, Anak Syarikat LTH dan Zaini Haji Ismail – Konsortium: (Pilecon Engineering Bhd/Gemasama Sdn Bhd/Pembinaan Seleksi Sdn Bhd/Saquina Sdn Bhd) – Pembangunan Kompleks Pusat Latihan Tentera, Kem Gemas.

70. Tan Sri Datuk Lee Shin Cheng, Datuk Haji Ibrahim Abdul Rahman, Lee Cheng Leang, Chan Fong Ann, Lee Yeow Chor dan Yeo How – Industrial Oxygen Incorporated Berhad (IOI) – Pembangunan Semula Kawasan Tapak Hospital Permai, Tampoi, Johor Bahru.

71. Tan Sri Halim Saad, Tuan Haji Bidari Tan Sri Mohamed dan Tan Sri Datuk Seri Teong Teck Leng – Jiwa Unik Sdn Bhd – Penswastaan Tapak Hospital Lady Templer.

72. Ghazali Saiboo dan Othman Zakaria – Bagan Runding Sdn Bhd – Akuakultur PERDA Kuala Sungai Pinang.

73. Mahani Mydin dan Ramlah Mahadi – Winrank Sdn Bhd – Pusat Pelancongan Telok Bahang PERDA.

74. Datuk Mohd Zahari Abd Rahman, Huzair Othman, Shawalludin Md Din dan Mohd Zulkhairi Mohd Zain – Carta Minda Sdn Bhd (ABI Construction & Carta Minda) – Pusat Pelancongan Pulau Asmara Feringgi, PERDA.

75. Muhammad Fadhil Muhammad, Mohd Nor Hamzah dan Datuk Muhammad Hamzah – Udabina Sdn Bhd – Pusat Pertumbuhan PERDA Pongsu Seribu.

76. Lembaga Tabung Haji, Datuk Ahmad Fuad Ali dan Datuk Anwar Othman (Kumpulan Pinang Holdings) – LTH/Kumpulan Pinang Holdings (KP Capital Corporation, KP Usahasama Sdn Bhd dan KP Equities Sdn Bhd) – Pusat Pertumbuhan PERDA Tok Alang.

77. Datuk Elli Mohd Tahir, Elman Mohd Tahir dan Rahmah Abu Bakar – Prescon Sdn Bhd (Salam Properties Sdn Bhd, Arctic Engineering & Civil Engineering Sdn Bhd) – Perumahan Jengka Jaya.

78. Rosli Harun dan Mohd Khalid Harun – Housecoff Sdn Bhd – Perumahan Permatang Shahbandar II, Jengka.

79. Abdul Shukor Hj Mohamed, Hj Jaafar Hj Mohamed, Abu Manshor Dain dan Hendon Hj Mohamed – USRA Sdn Bhd – Perumahan dan Padang Golf Lurah Indah, Jengka.

80. Zubir Yahya, Datuk Amirullah AM Mahyudin, Azlan Abas, Mohamed Tawfik Tun Dr Ismail, Toh Puan Norrashikin Ismail, Samad Solbai dan Abdullah Mohd Salleh – Konsortium KEJORA-YPJ Sdn Bhd (Kumpulan MBO, YPJ Corporation Sdn Bhd, Tawakkal (Johore) Sdn Bhd, Yayasan Pendidikan Kota Tinggi – Lembaga Kemajuan Johor Tenggara (KEJORA).

81. Tengku Abdullah Ibni Sultan Hj. Ahmad, Tengku Tan Sri Datuk Ahmad Rithaudeen Tengku Ismail, Tengku Uzir Tengku Ubaidillah, Datuk Mohd Hussain Yusof – Pahangbif Holdings Sdn Bhd (RB Agro Industries Sdn Bhd) (MHY Animal Industries Sdn Bhd) – Syarikat Pahangbif Sdn Bhd.

82. Datuk Mohd Hussain Yusof, Hanifah Md. Ariff, Hazizul Mohamed Hussain – MHY Animal Industries Sdn Bhd – Syarikat Darabif Sdn Bhd.

83. Omar Abdul Aziz, Abdul Razak Osman – Kami Koshida Sdn Bhd – Kilang Jus PERDA.

84. Rushi Hj. Abdul Rahman, Kamaruzaman Mohd Amin, Mohamad Yusoff Ismail, Mazliza Ahmad – Nuri Sakti Sdn Bhd – Syarikat Majutani KEDA Sdn Bhd.

85. Dr Nabil Tan Sri Abdul Jalil, Datuk Mohamed Zain, Mohamed Yusof, Datuk Jimin Idris, Lily Rozita Tajuddin – Velosi Certification Sdn Bhd (Velosi (M) Sdn Bhd, Selat Semarak Sdn Bhd) – Aktiviti Pemeriksaan Berkanun Jabatan Keselamatan dan Kesihatan Pekerjaan.

86. Ahmad Puad Ismail, Abdul Hadi Awang Hamat – Building Lindungan Sdn Bhd – Pengurusan Bangunan Gunasama Kerajaan Persekutuan Kawasan Timur.

87. Md Ali Omar, Wahid Mohd Razal, Mohd Salleh Maidin – Taraf Gemilang Sdn Bhd – Pengurusan Bangunan Gunasama Kerajaan Persekutuan Kawasan Utara, Sabah dan Labuan.

88. Haji Zaid bin Haji Abdullah, Hajjah Zaidah bt Mohd Salleh, Chua Ching Geh – Kajicuaca Malaysia Sdn Bhd (Progessive Impact Corp Sdn Bhd, Budaya Ria Sdn Bhd) – Penswastaan Jabatan Perkhidmatan Kajicuaca Malaysia.

89. Dr Fathil Mohamad, Hithayatullah Abdul Ghaffour – Ilham Daya Sdn Bhd – Cadangan Penswastaan Unit Kajian Makanan dan Barangan Gunaan Orang Islam, JAKIM, JPM.

90. Datuk Nasaruddin Abdul Jalil, Soohaimi Abdul Rahman – Cartarama Sdn Bhd – Penswastaan Perkhidmatan Ambulan.

91. Datuk Paduka Hajjah Zaleha, Mohd Ali dan anak-anak, Atan Mustaffa dan V.M. Chandaran – Renar Services Sdn Bhd – Penswastaan Pusat Haemodialisis Hospital-Hospital Kerajaan.

92. Ismail Sulaiman, Ramli Amat, Ismail Ahmad dan Datuk Helmi Taib – MIJS Lawnet Services Sdn Bhd (Mesin Niaga Bhd/Ayer Molek Bhd/ONB-IT Sdn Bhd) – Penswastaan Sistem Rujukan Undang-undang dan Pengurusan Kes.

93. Kamaluddin Abdullah, Ibrahim Haji Ahmad, Tatsunobe Abe, Lim Kok Sai, Mohd Ali Abu Bakar dan Datuk Mohd Sulaiman – Desatera Sdn Bhd (Dimiliki sepenuhnya oleh Dewina Berhad) – Penswastaan Perkhidmatan Katering, Di rumah-rumah Masak ATM).

94. Sabastian Foo Khoon Long dan Mohamed Jusoh – HVD Holdings Sdn Bhd, Keris Motion Sdn Bhd – Penswastaan Perbadanan Kemajuan Filem Nasional dan Jabatan Filem Negara.

95. Allahyarham Tan Sri Yahya Ahmad, Tan Sri Datuk Mohd Salleh Sulong, Mohd Kamal Omar, Hj Bujang Ulis, Tan Sri Datuk Lim Yan Hai dan Minhat Mion – Urusdaftar Berkomputer Sdn Bhd (Ramgate System Sdn Bhd, Saratosa Sdn Bhd, Sendang Mewah Sdn Bhd, Europlex Sdn Bhd – Perkhidmatan Pendaftaran dan Perlesenan serta Pengurusan Rekod JPJ.

96 (i). Tan Sri Datuk Mohd Salleh Sulong, Datuk Ahmad Johan, Teh Kian An, Kerajaan Negeri Selangor/Pahang/Terengganu/Kelantan – Alam Flora Sdn Bhd (HICOM, Pembinaan Jayabumi, Jetson Bhd, Kerajaan Negeri Selangor, Pahang, Kelantan dan Terengganu) – Pengurusan Sisa Pepejal Seluruh Negara.

96 (ii). Datuk Ahmad Saad, Shamsir Ghazali, Kamarudin Yusof, Panjalingan Pillay, Kerajaan Negeri Perak/Pulau Pinang/Kedah/Perlis – Northern Waste Industries Sdn Bhd (KKI Industries, Wagon Engineering, MHES, Zamrud Maju Sdn Bhd, Kerajaan Negeri Perak, Kedah, Perlis dan Pulau Pinang) – Pengurusan Sisa Pepejal Seluruh Negara.

96 (iii). Abdullah Ibrahim, Ho De Leong, Henry E. Chelvanayagam, Geh Sok Lan dan Mohd Anuar Mohd Saufi – Southern Waste Management Sdn Bhd (Conseec Gali Sdn Bhd, Group Esys-Montery, Kembangan Restu, TNB Engineering Consultancy, AWS Jaya, Environmental Consultants, Black & Vealth International, Kerajaan Negeri Johor, Melaka dan Negeri Sembilan) – Pengurusan Sisa Pepejal Seluruh Negara.

96 (iv). Anak syarikat PNB, Kerajaan Negeri Sabah dan Sarawak – Eastern Waste Management Sdn Bhd (konsortium MMC Engineering Sdn Bhd, Sinoh Environmental Sdn Bhd, Kerajaan Negeri Sabah dan Sarawak) – Pengurusan Sisa Pepejal Seluruh Negara.

97. Mohd Adnan Hashim VM Chandran dan Faiyadz Mahalli – Malaysian Exim Development Sdn Bhd (Perbadanan Kemajuan Negeri Kedah, Naluri Anggun Sdn Bhd) – Bekalan Air Rawatan Air Terbuang Di Taman Teknologi Tinggi Kulim.

98. Dimiliki 100 peratus oleh Kerajaan Negeri Terengganu – Syarikat Bekalan Air – Jabatan Bekalan Air Terengganu.

99. Dimiliki 100 peratus oleh Kerajaan Negeri Pulau Pinang – Penang Water Sdn Bhd – Pihak Berkuasa Air Pulau Pinang.

100. Datuk Haji Zainal Abidin Hj Abdul Kadir, Tan Sri Datuk Yeoh Tiong Lay – Pakatan Perakbina Sdn. Bhd dan UDA Holdings Sdn Bhd – Cadangan Menguasai 70 peratus Saham Udapakat Bina Sdn Bhd.

101. Hj. Abdullah Hj. Sulaiman, Ahmad Aizad Mohamed, Aminuddin Mat Yusof dan Ismail Shafie – Marine System Engineering (Terengganu) Sdn.Bhd – (MARA Shipyard Engineering (Terenganu).

102. Abdul Fatah Mohd Amin, Rokeman b. Dahalan, Ahmad Suradi Adnan, Faezah Mohd Sani, Rosli Abu Bakar dan Rahim Hassan – Pelkum Sdn. Bhd – SPPIK (Syarikat Pembangunan dan Pemasaran Industri Kampung).

103. Tan Sri Abdul Kadir Shamsuddin (Pengerusi BIMB), Dr Hamzah Ismail dan Dr Ismail Salleh – Pembiayaan Perumahan Nasional Sdn Bhd, (Bank Islam (M) Bhd. Trans-Cosmic Sdn Bhd) – Penswastaan Bahagian Pinjaman Perumahan.

104. Chan Lai Sun dan Koo Thien Loy – Sinawang Sdn Bhd – Rumah Sembelih Khinzir, Senawang, Negeri Sembilan.

105. Liew Kiat dan Khoo Kin Sen – United Abbatoir (Melaka) Sdn Bhd – Rumah Sembelih Khinzir, Melaka.

106. Ang Bun Siang, Chon Chin dan Yong Yon Lai – Rumah Sembelih Kempas Bersekutu Sdn Bhd – Rumah Sembelih Khinzir, Kempas , Johor Bahru.

107. Md Yusof Md Johor, Datuk Jamaluddin Jarjis, Tengku Abdullah Ibni Sultan Ahmad Shah – Konsortium: (Kumpulan MBO DZJJ Sdn Bhd, TAS Industries Sdn Bhd, Kerajaan Negeri Pahang dan Koperasi Serbaguna Pahang – Lembaga Kemajuan Pahang Tenggara (DARA).

108. Md Sharif Arsat dan Hj Mohd Salleh Omar – Konsortium: Kumpulan MBO (Warisan Jengka Sdn Bhd), Kerajaan Negeri Pahang dan Kakitangan Jengka – Lembaga Kemajuan Wilayah jengka (JENGKA)

109. Datuk Ir Mohd Ariffin bin Abdul Rahman, Musa bin Abdul Khattab, Mohd Amin bin Mohd Yusoff, James Ann Wanm Tiang dan Nika Gee Siew Yee – Pandan Perkasa Sdn Bhd (Wismada Builders Sdn Bhd. Ratus Barisan Sdn Bhd) – Penswastaan Pembangunan Semula Kawasan Kompleks Sukan di Persimpangan Jalan Kampung Pandan/Jalan Perkasa, Kuala Lumpur.

110. Datuk Haji Mohd Ramli bin Khusairi, Datuk Mah Siew Kwok, Datuk Hamzah bin Zainuddin, Tan Sri Datuk (Dr) Abdul bin Abdul Rahman, Datuk Chan Sau Lai dan Yong Choo Kong – Team Capital Sdn Bhd – Pembangunan Tapak Institut Kemahiran Belia Negara (IKBN) Dusun Tua, Hulu Langat, Selangor dan Pembinaan IKBN gantian di Temerluh, Pahang.

111. Sharifuddin Budin dan Khairul Samad bin Hassan – Trans Titiwangsa Explorer Sdn Bhd – Penswastaan Rumah Penginapan Tanjung Mentong dan Taman Negara Terengganu.

112. Datuk Kamaruddin Mohamed, Datuk Redzuan Abdul Halim dan Haji Johari Mat – Keris Bakti Sdn Bhd, Swata Sprint Sdn Bhd, Endutrack Sdn Bhd. – Amanah Saham MARA Berhad.

113. Tengku Tan Sri Datuk Ahmad Rithaudeen bin Tengku Ismail, Tengku Kamarul Bahrin Tg. Ahmad Rithauddeen, Tengku Farah Lucia Tg. Ahmad Rithaudeen – Irat Hotels & Resorts Sdn Bhd, – MOF Incorporated, – Irat Properties S/B (Irat Holdings S/B, LTAT) – Hotel Budaya & Bangunan Komersil, Jalan Conlay, Kuala Lumpur.

114. Datuk Mohd Nadzmi Mohd Salleh, Datin N. Yasmin N.M.F. Kamil dan Datuk Ibrahim Ali – Trisilco Equity Sdn Bhd, Ibroni Sdn Bhd, Promoter MBO – MARA Holdings Sdn Bhd. – Bernama.

Sumber : Utusan Malaysia ARKIB : 21/06/1998

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s